یک برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی

/ / آموزش زبان انگلیسی, مقالات

برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی

ایا می خواهید زبان انگلیسی را کامل و به بهترین شکل ممکن یادبگیرید؟ بهترین کار برای شروع داشتن یک برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی است. با ما همراه باشید تا بگوییم چطور یک برنامه کامل و عالی داشته باشید.

برای شروع هر برنامه و کاری نیاز به برنامه ریزی و هدف گذاری دارید و بدون برنامه رسیدن به هدف مشکل است. برنامه ریزی برای یادگیری زبان شاید کمی دشوار و زمان بر باشد اما نباید هیچ گاه از آن چشم پوشی کرد. یادگیری زبان انگلیسی هم یکی از کارهایی است که در آن نیاز به برنامه ریزی و هدف گذاری برای خود هستید و اینکه فقط بگوییم علاقه به یادگیری زبان انگلیسی داریم کافی نیست. درست است علاقه بخش مهمی است ولی در کنار آن باید تلاش و پشتکار نیز باشد.

اگر قصد دارید خودتان یک برنامه منظم و بروز برای یادگیری زبان یاد بگیرید، این مقاله را ادامه دهید. ما به شما میگوییم چگونه برنامه ریزی روزانه انجام دهید و چه نکاتی را باید رعایت کنید.

یک خانم در حال یادگیری زبان در منزل

چگونه برنامه ریزی کنیم؟داشتن برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی

این سوال اکثر افرادی است که میخواهند شروع به یادگیری زبان کنند که چگونه برنامه ای برای یادگیری زبان داشته باشند؟

اگر شما یک برنامه ریزی بسیار خوب و کامل داشته باشید و سعی کنید کاملا طبق ان پیش بروید قطعا موفق خواهید شد!

برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی

برای یک برنامه جامع و خوب باید موارد زیر را رعایت کنید:

1.هدف گذاری

اصلی ترین بخش کار این است که بدانیم چرا میخواهیم زبان یاد بگیریم، چه چیزی از این برنامه میخواهیم و در آخر میخواهیم در چه سطحی قرار بگیریم. اینکه بدانیم هدفمان از یادگیری زبان چیست ؟ مهاجرت، تحصیل، کار یا چیز های دیگر. هر کدام از این اهداف مسیر جداگانه ای را دنبال میکنند و در زمینه های جداگانه ای باید مهارت خود را تقویت کنید.

یک قلم و کاغذ بردارید و فهرستی از موارد مثبتی که دوست دارید در پایان این یادگیری اتفاق بیفتد را بنویسید و سپس از بالا به پاییین الویت بندی کنید. این امر به شما کمک میکند مسیری که در طول یادگیری باید بگذرانید روشن تر شود و متوجه خواهید شد که چگونه روی هر مهارت کار کنید.

هدف گذاری برای داشتن برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی

2.تعیین زمان

برای رسیدن یک فرد به سطح متوسط در زبان انگلیسی به 480 ساعت تمرین و یادگیری نیاز  است. اگر روزی 1 ساعت را به یادگیری زبان اختصاص دهید چیزی در حدود 1 سال و نیم زمان احتیاج دارید تا دوره یادگیری خود را کامل کنید.

پیشنهاد ما نیز این است که روزی 1 ساعت زمان برای یادگیری زبان اختصاص دهید. در ابتدای کار زمان بیشتری لازم است اما با گذشت زمان و پیشرفت شما زمان کمتری نیاز است. میتوانید این تایم را زمان هایی مانند قبل از خواب، مسیر ذانشگاه یا محل کار، مترو یا اتوبوس بگذرانید.

تعیین زمان برای برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی

3.ارزیابی و تعیین سطح

پیش از شروع حتما سطح خود را مشخص کنید زیرا که این کار کمک میکند به شما که متوجه شوید از کجا باید شروع کنید و در چه مهارتی ضعیف تر هستید و باید بیشتر وقت بگذارید. پس از مدتی که از برنامه تان گذشت باز این کار را انجام دهید. به عنوان مثال در ابتدای هر ماه اینکار را انجام دهید تا متوجه تغییرات بوجود آمده شوید.

ما در سایت مان بخش تعیین سطح رایگان برایتان قرار داده ایم و شما می توانید به راحتی از این ازمون استفاده کنید و خود را محک بزنید تا ببینید در چه سطحی هستید!

تعیین سطح برای داشتن برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی

4.منابع تاثیر گذار برای یادگیری

این بخش برای هر کس متفاوت است. زیرا با توجه به موقعیت جغرافیایی که قرار گرفته اید، امکاناتی که در اختیار دارید، راحتی یادگیری و آموزش با تکنولوژی یا کتاب برای هر کس متفاوت میباشد.

کتاب ها، اپلیکیشن ها، سایت ها و صد ها روش یادگیری دیگر وجود دارد که میتواند به شما کمک کند و شما با بررسی آنها میتوانید بهترین و سودمند ترین را برای خودتان انتخاب کنید.

منابع گوناگون یادگیری زبان

5.پاداش و ارزیابی

هر گاه احساس کردید به بخشی از آن چیزی که هدف گذاری کرده اید دست یافته اید برای خود پاداشی را در نظر بگیرید. به عنوان مثال با خرید چیزی که دوس دارید به خود انگیزه دهید.

در ظول دوره یادگیری اگر جایی خسنه شدید به خود سخت نگیرید و در عوض به خود کمک کنید تا انرژی خودتان را باز یابید و دوباره با قدرت بیشتر استارت بزنید.

بعد از حدود یک ماه که از یادگیری گذشت خوب است که خودتان را مورد ارزیابی قرار دهید و ببینید در طول این مدت چقدر برای شما مفید بوده و چه پیشرفت هایی کرده اید. با این کار به جواب بسیاری از سوال های خود میرسید که ایا به مهارت هایی که مدنظرتان بوده رسیده اید یا خیر.

پاداش و ارزیابی برای داشتن برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی

6.مهارت های لازم برای یادگیری زبان انگلیسی و داشتن یک برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی

بسیاری از ما زمانی که تصمیم میگیریم یادگیری زبان انگلیسی را شروع کنیم نمیدانیم از کجا باید شروع کرد و روی چه مهارتی وقت گذاشت.

گزاف گویی است که اگر بگوییم میتوانید به طور همزمان بر روی تمام مهارت های زبان کار کنید . پس بهتر است ابتدا 3 مهارت را انتخاب کنید و یک ماه روی آن وقت بگذارید و بعد از گذشت یک ماه میبینید که بهبود پیدا کرده اید. پس حتما با 3 مهارتی شروع کنید که فکر میکنید آنها برایتان مفید تر است.

ما در زیر مهارت های لازم را قرار داده ایم تا کار شما برای انتخاب راحت تر باشد:

_ اسپیکینگ

_ رایتینگ

_ لیسنینگ

_ تلفظ

_ لغات

_ درک سریع مفاهیم

_ روان صحبت کردن

مهارت های یادگیری زبان انگلیسی

7.لغات محاوره ای

بسیاری از لغاتی که در کلاس ها یاد میگیرید در زندگی روزمره شما شاید خیلی کاربردی نداشته باشند به همین دلیل لازم است لغات پرکاربرد را یاد بگیرید.

تلاش کنید روزانه تعداد معینی لغات را به همراه معنی و تلفظ درست یاد بگیرید. مثلا روزانه 10 لغت کافیست و زمانی که کامل آنها را یاد گرفتید سعی کنید مترادف و متضاد آنها را نیز یاد بگیرید، با این کار دایره لغات خود را افزایش خواهید داد.

سخن نهایی

در کنار همه ی این کار ها سعی کنید حتما به آهنگ های انگلیسی گوش کنید و فیلم هایی با زبان اصلی ببینید و کتاب و مقالات زیادی را مطالعه کنید چون این کار ها بسیار به شما کمک خواهد کرد.

همیشه یادتان باشد که برنامه ریزی مهم ترین و یکی از عوامل موفقیت شما در این راه میباشد و با داشتن برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی زبانتان را تقویت کنید و نقاط قوت و ضعف خودتان را بیابید.

راستی با احترم ازتون دعوت می کنیم که به سایت ما; سایت ماهان انگلیش سری بزنید و از دوره های مختلفمان مثل دوره های انلاین زبان و کلاس مجازی زبان انگلیسی دیدن کنید.

برنامه جامع برای یادگیری زبان انگلیسی