اموزش زبان انگلیسی رایگان

/ / آموزش زبان انگلیسی

در جهان فعلی زبان انگلیسی ابزاری مهم برای ارتباطات بین‌المللی در زمینه‌های مختلف علمی ، اقتصادی و تجاری و… است. پس ضمن اینکه برای تمام زبان‌ها و فرهنگ‌ها ارزش قائل هستیم، باید بدانیم که چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم. اگر بدانیم چگونه زبان انگلیسی را بدون کلاس یاد بگیریم، در وقت و هزینه‌ی خود به شکل قابل‌توجهی سود خواهیم کرد.در این مقاله راه ها و ابزار اموزش زبان انگلسی رایگان را به شما اموزش میدهیم .اموزش زبان انگلیسی رایگان

نرم افزار های خودآموز استفاده کنید

یکی از راه های اموزش زبان انگلیسی رایگان استفاده از اپیکیشن های خود اموز است با استفاده از این پیکیشن ها شما میتوانید زبان را یاد بگیرید . برنامه های خودآموز مانند رزتا استون و دولینگو است. این نرم افزار ها به شما برنامه های درسی و ساختاری برای پیروی می دهد؛ اما آنها معلمی ندارند که آنها را هدایت کند. این راه ارزان تر است و به شما اجازه می دهد هر جایی که می خواهید زبان بخوانید.

پیشنهاد ما استفاده از اپلیکیشن اموزش زبان انگلیسی ماهان انگلیش است

از کتاب های درسی کمک بگیرید

کتاب درسی می تواند روشی عالی برای اموزش زبان انگلیسی رایگان باشد و شما میتوانید از دوستان یا اطرافیان خود و یا کتابخانه ها نیز کتاب قرض بگیرید. بهترین کتاب ها؛ مهارت های مختلفی را به شما آموزش می دهد و با تمرینات منظم و آزمون هایی که دارد؛ یک یادگیری تعاملی ایجاد می کند. کتاب های درسی خوب، شامل کلیپ های صوتی نیز می شوند، بنابراین شما می توانید مهارت های لیسنینگ و اسپیکینگ را نیز تمرین کنید.

با این حال، مراقب باشید که بر یک کتاب درسی بیش از حد تکیه نکنید. خواندن کتاب درسی یکی از ساده ترین روش های مطالعه است و می تواند به صورتی شما را وسوسه کند تا به جای فعالیت هایی مانند نوشتن یا صحبت کردن به زبان انگلیسی، فقط روی صندلی نشسته و چند صفحه ای از کتاب را مطالعه کنید.

کتابهای کمک درسی برای اموزش

تماشای فیلم‌های انگلیسی

از دیگر راهای اموزش زبان انگلیسی رایگان این است ، ویدئوها و فیلم‌های کوتاهی از منابع مختلفی که در دسترس دارید تهیه کنید و آنها را تمرین و تکرار نمایید. امروزه دسترسی به ویدئوهایی به زبان انگلیسی برای آموزش و یادگیری بسیار ساده شده‌ است و وجود وبسایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی دستیابی به آنها را بسیار ساده‌ کرده‌ است. ویدئوها و فیلم‌های کوتاه تمرکز شما را بالاتر می‌برند. سعی‌ کنید جملات و عبارات را به دقت تحلیل کنید. فیلم را متوقف کنید، یادداشت‌برداری کنید. گوش‌ دادن را تکرار نمایید تا به کل جملات و موضوعات کاملا مسلط بشوید.دیدن فیلم خارجی جذاب

معرفی چند فیلم انگلیسی برای تقویت مهارت شنیداری  :

 • TO KILL A MOCKINGBIRD
 • Australia
 • Forrest Gump
 • The King’s Speech
 • My Fair Lady3
 • Clueless
 • Dead Poets Socie500
 • Days of Summer
 • The Social Network
 • Notting Hil
 • TO KILL A MOCKINGBIRD
 • Australia

انگلسی چت کنید

چت کردن با دوستان به‌صورت آنلاین راهی سرگرم‌کننده برای اموزش زبان انگلیسی رایگان است. این روش با صحبت کردن با یک معلم یا درس‌خواندن در کلاس یا حتی استفاده از زبان انگلیسی در محل کار به دلیل آرامش و سادگی آن متفاوت است. می‌توانید در فیسبوک، توییتر، واتسپ یا حتی از طریق تماس‌های صوتی اسکایپ چت کنید. چت کردن یک راه شگفت‌انگیز برای اموزش زبان انگلیسی رایگان  است . زیرا آنچه را که یاد گرفته‌اید به روشی معمولی و بدون استرس به کار می‌گیرید.

از طریق چت صفحه‌کلید، قبل از زدن دکمه “Enter”، خطاهای دستور زبان را بررسی کنید. با تماس‌های صوتی آنلاین، مکالمه انگلیسی خود را تمرین می‌کنید. علاوه بر این، صحبت کردن با دوستانتان این کار را برای شما انگیزه‌بخش‌تر می‌کند. نه‌تنها می‌توانید به آنها ثابت کنید که سطح انگلیسی شما درحال پیشرفت است. بلکه با دانستن اینکه می‌توانید آزادانه با دوستان خود در هر زمان انگلیسی صحبت کنید، احساس رضایت بیشتری می‌کنید.دختری در کافه

واژه های جدید را یادداشت کنید

توجه کنید دانستن لغات و واژه های زبان انگلیسی کمک شایانی به اموزش زبان انگلیسی رایگان شما میکند . هنگام یادگیری ، ما اغلب از یک کلمه جدید آنقدر لذت می بریم که فراموش کردن آن غیرممکن به نظر می رسد اما همیشه  همه چیز در اولین بار نمی چسبد. برای مبارزه با این عادت به حمل یک نوت بوک و یا استفاده از ابزاری مانند Evernote عادت کنید هر زمان که کلمه یا عبارت جدیدی را می شنوید یا می خوانید ، آن را یادداشت کنید .یعنی در یک جمله و با ذکر معنای آن این باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود ، زیرا دیگر به آن کلمه برنمی‌گردید و از خود نمی‌پرسید این کلمه یا عبار چه معنایی داشت.

استفاده از پادکست ها یا کانال های یوتیوب

از راه های اموزش زبان انگلیسی رایگان استفاده از پوتیوب است . با موضوعاتی که هر علاقه قابل تصوری را پوشش می دهد ، یک پادکست انگلیسی زبان یا کانال یوتیوب برای شما وجود دارد تعدادی از انها را دنبال کنید و در حین رانندگی گوش دهید یا در طول رفت و آمد به مدرسه یا محل کار تماشا کنید در ابتدا ، ممکن است لهجه‌های بومی برای شما دشوار باشد ، اما به آن پایبند باشید و به زودی آنچه را می‌شنوید درک خواهید کرد و همچنین بسیاری از لغات جدید را یاد خواهید گرفت.

گوش دادن به اخبار به زبان انگلیسی

اخبار یک راه دیگیر برای اموزش زبان انگلیسی رایگان است . با وجود رسانه های خبری آنلاین و اینترنت  اخبار روزنامه ها به زبان های دیگر، به این راحتی در دسترس شما است .در گذشته این همه منبع سریع و مناسب برای آموزش زبان انگلیسی رایگان وجود نداشته است. کافیست بخواهید با یادگیری زبان انگلیسی با اخبار، به مسیر یادگیری خود سرعت دهید!

دختری که تلویزیون میبیند

خواندن اخبار به زبان انگلیسی شما را یاری می کند تا با اصطلاحات و کلمات جدیدی برخورد کنید و دایره لغاتتان را وسیع‌تر کنید. می توان کلمات جدید را ترجمه و حفظ کنید و مسیر اموزش زبان انگلیسی رایگان را هموار تر کنید .

Newsmap.jp و Newspapermap.com دو سایت هستند که خیلی با یکدیگر متفاوتند اما هدف مشابهی دارند و آن هم چیزی نیست جز منتشر کردن اخبار انگلیسی.

تمرین تلفظ و نوشتن

تلفظ: گاهی برای تقویت مهارت های اصلی خود در مسیر آموزش زبان انگلیسی رایگان از پایه می توانیم از خودمان هم کمک بگیریم.

بعنوان مثال برای پیدا کردن ایرادات تلفظ خود بهتر است با صدای بلند متنی را بخوانیم و صدای خود را ضبط کنیم و در مرحله ی بعد به آن گوش دهیم که می توان دید تا حدود زیادی ایرادات خود را می توانیم پیدا کنیم.

نوشتن: برای تمرین مهارت نوشتن که بسیار جالب و پیچیده می باشد نیاز به تمرین و تکرار است که می توان چندی از کارهایی که برای تقویت این مهارت انجام داد را به موارد زیر اشاره کرد:

 • یادداشت های روزانه را به انگلیسی بنویسید
 • با افرادی که با شما در حال یادگیری زبانان گلیسی رایگان هستند ایمیل انگلیسی بفرستید
 • مجلات انگلیسی را بخوانید و مقالات آن را به انگلیسی بازنویسی کنیدانگلیسی با یوتیوب

برای یادگیری برنامه ریزی داشته باشید

برای اموزش زبان انگلیسی رایگان باید برنامه ریزی داشته باشید .بر اساس زمانی که میتوانید برای یادگیری زبان بذارید و مهارت هایی که تصمیم دارید آن ها را تقویت کنید، آن ها را اولویت بندی کنید. یک برنامه هفتگی برای خودتان طراحی کنید، این برنامه باید 40 درصدش برای مهارت اصلی شما و 30 درصد مهارت دوم و 20 درصد مهارت سوم و 10 درصد باقی مانده به گرامر باید اختصاص داده شود. اگر زمان کمی را میتوانید زبان بخوانید بهتر است به جای سه مهارت دو مهارت را تقویت کنید.

 

اگر دوست دارید بدانید در چه سطحی زبان انگلیسی را بلد هستید از آزمون تعیین سطح رایگان زبان انگلیسی ماهان انگلیش استفاده کنید. این کار به شما در اموزش زبان انگلیسی رایگان کمک میکند .

 

زبان آموزان دیگری را پیدا کنید

بهترین راه اموزش زبان انگلیسی رایگان ؛ تمرین با شخص دیگری است! اول از همه این که؛ یک شریک در مطالعات شما می تواند به شما انگیزه دهد و شما را نسبت به وظایف مطالعاتی تان مسئولیت پذیرتر می نماید، همچنین اگر به برنامه تان واقعاً پایبند باشید؛ به پیشرفت دست می یابید. دوم این که، مطالعه با افراد دیگر باعث می شود تا مهارت های زبان انگلیسی مانند اسپیکینگ و لیستنینگ را تمرین کنید. شما مطمئناً می توانید به زبان انگلیسی با خودتان صحبت کنید، اما اگر با یک شخص دیگر مکالمه داشته باشید، یاد خواهید گرفت که چگونه به زبان انگلیسی صحبت کنید.

سوم این که، حتی اگر زبان انگلیسی خود آنها نیز کامل نباشد، شریک مطالعاتی شما هنوز هم می تواند در مورد چگونگی بهبود زبان انگلیسی تان، به شما مشاوره و فیدبک بدهد و هر گونه اشتباه که شما متوجه آنها نیستید؛ را می توانند به شما گوشزد کنند. و در نهایت، مطالعه با دوستان می تواند زبان انگلیسی را سرگرم کننده تر کند.یادگیری زبان با دوستان

زبان را با زندگی روزمره خود ترکیب کنید

هنگامی که در حال اموزش زبان انگلیسی رایگان هستید سعی کنید آن را بخشی از زندگی روزمره خود کنید. برای پیشرفت در زبان نیاز به چیزی بیش از برنامه درسی خود دارید. تکرار و ثبات در یادگیری زبان انگلیسی مهم است.

 • لیست خرید وسایل خانه را به انگلیسی بنویسید.

 • زمان دیدن تلویزیون زیر نویس انگلیسی را اضافه کنید.

 • یک دفتر به همراه خود داشته باشید و اتفاقاتی که در طول روز برای شما رخ می دهد را بنویسید.

 • در شبکه های اجتماعی تان پست خود را علاوه بر زبان مادری، انگلیسی هم بنویسید.

 • یک دیکشنری انگلیسی روی موبایل خود داشته باشید.

 • پوستر ها و بیلبورد ها در خیابان را ترجمه کنید.یادگیری اسان زبان