بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس (طبق تحقیقات جدید)

/ / آموزش زبان انگلیسی

جذابیت خود خوانی زبان انگلیسی

ایا فکر می کنید که بدون کلاس نمی توان انگلیسی را یاد گرفت؟ پس یوتیوبر های ایرانی چگونه انگلیسی را یادگرفتند و به خارج رفتند؟ و یا حتی استریمر ها؟ برای دانستن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس با ما همراه باشید.

به احتمال زیاد شمایی که دارید این مطلب را می خوانید به دنبال این هستید که انگلیسی را یادبگیرید. خب امروزه کلاس زبان های زیادی باز شده اند و در تلاش یاد دادن زبان به زبان اموزان هستند ولی شما می توانید به راحتی انگلیسی را در خانه یاد بگیرید; مانند یوتیوبر ها و استریمر های معروفی مثل فرشاد سایلنت یا سوگنگ که طبق گفته خودشان; خودشان انگلیسی را در خانه یادگرفتند.

پس اگر شماهم اعتماد به نفس کافی را دارید پس اصلا نگران نباشید و مارا در این مطلب همراهی کنید تا بتوانید نکاتی را یادبگیرید و بدانید که چگونه می توانید زبان انگلیسی را در خانه یادبگیرید;پس ما را دنبال کنید. همچنین مطلب امروز نتیجه 7 سال تجربه و همچنین جدید ترین تحقیقات درباره موسسات معتبر آموزش زبان در دنیا است که میتوانید در کوتاه ترین زمان این مطالب را بخوانید و یاد بگیرید. بهترین روش خودخوان را در اینجا آموزش ببینید.

راستی با احترام از شما دعوت می کنیم که سری به سایت ما بزنید و حتما از بخش دوره آنلاین زبان و کلاس مجازی زبان انگلیسی ما دیدن کنید تا شاید خوشتان امد و در دوره های ما شرکت کردید و به راحتی یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس را در خانه اموختید.

بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس (طبق تحقیقات جدید):

1-یک هدف تعیین کنید!

موضوعی که برای یادگیری زبان خارجی به شما کمک می کند تعیین هدف است.
همیشه هدف خود را به یاد داشته باشید. نمومه اهدافی را که میتوانید داشته باشید عبارت اند از:

 • گرفتن نمره خاصی در TOEFL یا IELTS

 • درک فیلم های زبان اصلی بدون نیاز به زیر نویس

 • گفت و گو راحت با یک دوست انگلیسی زبان

 • سفر به کشور های مختلف خارجی به عنوان توریست

 • کار و تحصیل یا مهاجرت در کشور های خارجی

بسیاری اهداف دیگر نیز هستند که شما می توانید هدف مورد پسند خود را انتخاب کنید و برای آن تلاش کنید.

روش های طلایی و هدف هایی برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

2- به این روش مرور کنید!

برای یادگیری زبان میتوانید مطلبی جدیدی که آموزش دیده اید را برای بار دوم، در 24 ساعت آینده باز هم یک بار مرور کنید، این کار باعث می شود مطلب جدیدی را که یاد گرفته بودید را 80% آن را حفظ کنید و برای هفته آینده همان مطلب را پس از 5 دقیقه مرور، بدون فراموشی، کامل به یاد میاورید. این مطلب خوانده شده به مدت 30 روز در ذهن شما می ماند. حال اگر همان مطلب را پس از گذشت 40 روز مطالعه کنید ماندگاری آن در ذهن تا 6 ماه خواهد بود. در نتیجه این مطلب را یک بار در همان شب، یک بار در هفته بعد و بار دیگر 40 روز بعد آن را مطالعه کنید.

در حال یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

3- تصمیم بگیرید دوست دارید از چه ابزاری استفاده کنید!

گام بعدی این است که ابزار هایی که به شما کمک می کند چگونه انگلیسی را بخوانید را انتخاب کنید. در ادامه 5 تا از بهترین منابع زبان انگلیسی را آورده ایم که با استفاده از این مطالب و بررسی نکات مثبت و منفی آن کار شما راحت می شود. این را در نظر داشته باشید در حین مطالعه، ممکن است شما از بیش از دو ابزار استفاده کنید.

نرم افزار های خودآموز برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

برنامه هایی وجود دارد که بدون هدایت معلم هستند، این نرم افزار ها به شما کار های درسی و ساختاری برای دنبال کردن هدف خود می دهند. مانند رزتا استون و دولینگو. این راه به دلیل ارزانی و راحت بودن به شما اجازه می دهد هر جایی که مایل هستید زبان را یاد بگیرید.

نکات مثبت:
 • هر جایی که باشید می توانید مطالعه کنید.
 • از کلاس های زبان و معلم خصوصی ازران تر است،حتی برخی از آن ها رایگان هستند.
 • ساختاری و درس هایی از پیش برای شما فراهم می کند.
نکات منفی:
 • می تواند کیفیت متفاوتی داشته باشد.
 • معمولا شخصی سازی این برنامه ها کم است یا اصلا وجود ندارد.
 • برخی از افراد وقتی یک همراه مانند معلم ندارند انگیزه شان کاهش میابد.

استفاده بچه ها از برنامه ها و نرم افزار ها برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

4-کتاب های درسی!

کتاب های درسی یک روش عالی و کاربردی برای کمک به بهبود مهارت های زبان انگلیسی برای شما است. کتاب های درسی خوب، شامل کتاب های صوتی هم می شوند و می توانید به راحتی لیسینینگ و اسپیکینگ تان را  تمرین و بررسی کنید.
اما این موضوع را فراموش نکنید که اصلا بر کتاب درسی بیش از حد تکیه نکنید زیرا کتاب های درسی یکی از ساده ترین روش ها برای یادگیری است و این روش میتواند شما را به شدت وسوسه کند تا از فعالیت هایی مانند لیسینینگ و اسپیکینگ دوری کنید و فقط از روی چند صفحه از کتاب بخوانید.

نکات مثبت:

 • برای یادگیری و بررسی قوانین گرامر راه فوق العاده ای است.
 • در هر مکان و زمان از شبانه روز میتوانید کتاب درسی را مطالعه کنید.
 • شامل تست ها و آزمون هایی است که میتوانید روند پیشرفت خود را به راحتی چک کنید.
 • قیمت ارزانی دارد.

نکات منفی:

 • تمرین های اسپیکینگ به زبان انگلیسی قابل فراهم نیستند.
 • میتواند تا حدودی خسته کننده باشد و افراد را بی انگیزه کند.

کتاب های درسی برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

5-پادکست ها یا فایل های صوتی!

گوش دادن به پادکست ها مهارت لیسینینگ یا شنیداری شما را بالا می برد و می توانید به موضوعاتی گوش کنید که برایتان جالب توجه است. این فایل های صوتی معمولا زمان کمتر از یک ساعت دارند.

نکات مثبت:

 • یک روش عالی برای تقویت مهارت لیسینینگ .
 • به راحتی می توانید پادکست مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
 • در هر کجا که باشید می توانید به پادکست های خود گوش دهید.
 • معمولا رایگان هستند.

نکات منفی:

 • فقط روی مهارت های لیستنینگ شما تمرکز دارد.
 • نسبت به مطالعه کردن و فعالیت ها، منفعل است.

پادکست ها یا فایل های صوتی برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

 

6-فلش کارت ها برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس!

فلش کارت ها ابزار دیگری هستند که شما می توانید به این فهرست اضافه کنید. حتی با استفاده از فلش کارت های خالی که در بازار موجود است شما می توانید کارت های خودتان را تهیه کنید. هنگام ساختن فلش کارت ها، میتوانید یک طرف را لغت های انگلیسی و سمت دیگر را معنای همان لغت را به زبان مادری بنویسید.

همچنین شما می توانید در یک طرف کارت لغت را بنویسید و در طرف دیگر کارت یک جمله که شامل همان لغت است را بنویسید. یک راه عالی برای یادگیری کلمات، فلش کارت ها هستند.

نکات مثبت:

 • بهترین روش برای یادگیری کلمات و واژگان جدید.
 • قیمت بسیار کم یا رایگان.
 • زمان هایی که وقت زیادی ندارید، می توانید در کوتاه ترین مدت برای تمرین لغات از آن ها استفاده کنید.

نکات منفی:

 • برای مطالعه ی کلمات پیچیده به کار گرفته نمی شود.

 فلش کارت ها برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

7-زبان آموزان دیگری را پیدا کنید!

تمرین با شخص دیگری یک روش عالی برای یادگیری زبان است. یک همراه در مطالعات شما می تواند انگیزه خوبی باشد و می تواند شما را مسئولیت پذیر تر کند، اگر شما واقعا به برنامه خود پایبند باشید می توانید پیشرفت خوبی داشته باشید و مورد بعدی این است که به همراه داشتن شریک باعث رشد و پیشرفت در مهارت اسپیکینگ و لیسینینگ می شود. قطعا شما می توانید با خودتان صحبت کنید، اما اگر با شخص یا افراد دیگر مکالمه کنید یاد خواهید گرفت که چگونه به زبان انگلیسی به راحتی صحبت کنید.

نکته بعدی این است که حتی اگر زبان انگلیسی آن ها نیز کامل نباشد، شریک شما هم میتواند اشتباه را به شما بگوید و به بهبود زبان انگلیسی شما کمک کند. این مشاوره و فیدبک باعث بالا رفتن مهارت شما می شود. و مطالعه با دوستان و شریک باعث جذابیت بیشتر زبان انگلیسی می شود.

زبان آموزان دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

8-این منبع ها را دانلود کنید!

 • می توانید از برنامه های صوتی رایگان روی گوشی خود نصب کنید و روزانه آن ها را گوش کنید.

 • با اپلیکیشن هایی مثل BBC iplayer برنامه های خبری را ببینید.

9-با صدای بلند تمرین کنید!

حواس خود را مثل چشم، گوش و زبان تان را به این زبان عادت بدهید. این مرحله مهم ترین بخش یادگیری شما بدون نیاز به کلاس است. برای مثال زمانی در حال انجام کار های روز مره هستید، با خودتان بلند انگلیسی صحبت کنبد. برای مثال زمانی یک پرنده می بینید با خود تکرار کنید This is a bird.

ترس از اشتباه یکی از مهم ترین دلایلی است که زبان آموزان دارند که باعث عدم پیشرفت در مهارت های  زبان می شود. تمرین با دیگر زبان آموزان که ممکن است آن ها هم اشتباهاتی داشته باشند ساده تر و راحت تر است. هنگام یادگیری زبان همه ی افراد اشتباهاتی دارند، پس در این صورت شما سعی کنید طنز اشتباهات خود را پیدا کنید و به آن ها بخندید.

10- زبان را با زندگی روزمره خود ترکیب کنید!

هنگامی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید سعی کنید آن را بخشی از زندگی روزمره خود کنید. برای پیشرفت در زبان نیاز به چیزی بیش از برنامه درسی خود دارید. تکرار و ثبات در یادگیری زبان انگلیسی مهم است.

 • لیست خرید وسایل خانه را به انگلیسی بنویسید.

 • زمان دیدن تلویزیون زیر نویس انگلیسی را اضافه کنید.

 • یک دفتر به همراه خود داشته باشید و اتفاقاتی که در طول روز برای شما رخ می دهد را بنویسید.

 • در شبکه های اجتماعی تان پست خود را علاوه بر زبان مادری، انگلیسی هم بنویسید.

 • یک دیکشنری انگلیسی روی موبایل خود داشته باشید.

 • پوستر ها و بیلبورد ها در خیابان را ترجمه کنید.

ترکیب کردن زبان انگلیسی با زندگی روزمره

11- یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس را به سرگرمی تبدیل کنید!

اگر می خواهید از خواندن زبان انگلیسی لذت ببرید آن را برای خود سرگرم کننده و جذاب کنید. عاشق آشپزی هستید؟ مجله های آشپزی را بگیرید و ترجمه کنید. یا می توانید مسابقه های تلویزیونی که گزارشگر انگلیسی زبان دارند را دنبال کنید. یا آیا ماشین ها را دوست دارید؟ مجله هایی راجب ماشین ها به زبان انگلیسی را بگیرید و آن ها را برای خود ترجمه کنید.

12-موسیقی های افزایش توان مغزی!

شما میتوانید هنگام مطالعه کردن، به موسیقی مورد علاقه خود گوش کنید. طبق تحقیقات جدید گوش دادن به موسیقی و سکوت کردن یا حتی بازی کردن در حین مطالعه تمرکز شما را بالا می برد. برای این کار شما باید صدا را 1 یا 2 به عنوان پس زمینه نگه دارید.

13-نکاتی دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس !

 • مقابل آینه بلند با خود تمرین کنید.

 • هنگام رانندگی ترانه انگلیسی گوش کنید.

 • اصطلاحات بامزه را یاد بگیرید.

هنگام رانندگی ترانه انگلیسی گوش کردن برای یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس

اصطلاحات بامزه زبان انگلیسی

حرف پایانی

 

پس دیدید که یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس کار سختی نیست تازه می تواند جالب هم باشد. امیدواریم که از روش های گفته شده به خوبی استفاده کنید و انگلیسی را به راحتی در خانه یاد بگیرید. یادتان نرود که هرچیزی نیاز به تمرین و تکرار و از همه مهم تر تلاش دارد.

راستی سایت ما برای شما آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی به صورت رایگان  گذاشته است; خوشحال می شویم که سری بزنید و خود را بیازمایید تا بدانید در چه سطحی هستید.

یادگیری زبان انگلیسی بدون کلاس